در حال بارگذاری ...
  • تولید محتوای الکترونیکی
تولید محتوای الکترونیکی2018-11-21T19:49:24+04:30

محتوای الکترونیکی چیست؟

محتوای الکترونیکی به مجموعه ای از تصاویر ، متون ، فیلم ها و صدا ها اطلاق می شود که هدف آن آموزش یک یا چند بخش از محتوای درسی است. البته می توان مجموعه ای تصاویر و یا متون و یا انیمیشن های مرتبط با یک موضوع درسی را جداگانه و هرکدام به تنهایی یک محتوای آموزشی به شمار آورد .

بسياري از سازمان ها، مراکز علمي و دانشگاه ها امروزه براي ارائه مطالب جديد به افرادی که توانايي حضور فيزيکي در کلاس هاي درس و يا محل هاي آموزشي را ندارند، مطالب خود را به صورت آموزش هاي مجازي و به شکل چند رسانه اي براي کاربران در شبکه اينترنت قرار داده اند تا علاقه مندان به علوم مختلف اقدام به يادگيري آن ها بدين شکل نمايند.امکانات محتوای آموزشی الکترونیکی قابل مقایسه با امکانات موجود در کلاسهای آموزشی نیست. با کمک نرم افزارهای موجود و استفاده از تکنیک‌های سمعی و بصری و … می توان بسیاری از مسائل را به راحتی و به صورت ملموس برای دانشجویان و دانش آموزان شرح داد.

تولید محتوای الکترونیکی

مزایای محتواهای تولید شده توسط گروه آوین

  • برگزاری آزمون Online به تفکیک هر درس و با ضوابط پیش فرض
  • امکان ارائه در شبکه LAN یا VPN داخلی، امکان ارائه در بستر وب و اینترانت

  • پخش دوره ها بصورت خودکار و پشتیبانی از فرمت فلش و اسکورم
  • وارد کردن فایل فلش و صوت و تصویر

  • هماهنگی صدا با ویدئو و انیمیشن ها

  • تنظیم حالت پخش به صورت دستی یا خودکار

  • فشرده سازی برای تنظیم منابع چند رسانه ای

نمونه کارهای تولید محتوای الکترونیکی

محتوای الکترونیکی

سوالات متداول در تولید محتوای الکترونیکی

به طور کلی محتواها در دسته بندهای زیر تولید می شوند:
محتوای متنی الکترونیکی
محتوای آرشیو کلاس مجازی
محتوای کتاب الکترونیکی تعاملی
محتوای الکترونیکی با استفاده از پاورپوینت
محتوای الکترونیکی جزوه درسی مدرس
محتوای ویدیویی تهیه شده از کلاس درس مدرس
یک محتوای بهینه باید طبق یک الگوی مناسب تهیه شود، گروه فنی آوین در چند مرحله ارزشیابی، اجرا، توسعه، طراحی و تحلیل پروژه را انجام می دهند.
 برای پخش فایل نهایی نرم افزار خاصی نیاز ندارید چون خروجی فایل محتوا با پسوندهای مختلف ارائه می شوند مانند HTML,  SWf , EXE

در ساخت محتوا از نرم افزارهای متفاوتی استفاده می شود. انتخاب نرم افزار بستگی به پلان انتخابی شما دارد اگه پلان طلایی را انتخاب کنید تمام محتوای شما توسط افتر افکت ساخته می شود.

این نوع محتوا در واقع فیلمبرداری از مطالب ارائه شده در کلاس روزانه درس مدرس می باشد. این نوع محتوا نمونه مشابهی از کلاس روزانه مدرس است که علی رغم اشکالات فنی آن جذابیت­‌های خود را نظیر یک کلاس حضوری دارد. این نوع محتوا می­تواند برای استفاده عموم و دانشجویان روزانه نیز مورد توجه باشد و صرفا در صورت فراهم شدن شرایط مناسب (نظیر پهنای باند کافی و سرویس‌دهنده‌های پخش ویدیوئی و غیره) قابل عرضه در بستر وب می باشد. 

برای مشاوره در خصوص تولید محتوای الکترونیکی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت درخواست مشاوره

درباره ما

دیجیتال مارکتینگ آوین همراه شما است تا حضورتان را در دنیای بدون مرز تحت وب، پر رنگ کرده و کسب و کارتان را رونق بخشد. ما بر آنیم که خالق تغییر باشیم، پس با ما حس همسویی با تغیرات را تجربه کنید و در مسیر موفقیت، آسوده خاطر، گام های بلند بردارید.

گروه آوین

آژانس تبلیغاتی آوین با ارائه خدمات تبلیغاتی و برندسازی در حوزه دیجیتال و وب با ارائه بهترین راهکارها در جهت افزایش بازدهی تبلیغات برندهاست. شرکت تبلیغاتی آوین با رویکردی متفاوت و خلاقانه، با روشهای نوین تبلیغات کسب و کار شما را دگرگون می سازد! آوین یک کانون تبلیغاتی در حوزه دیجیتال با رویکرد افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری است.